Polyurea Kaplama
trtrtr

Showroom Zemin Kaplama

Showroom Zemin Kaplama

Showroom söz konusu olduğunda, sergilediğiniz ürünler kadar döşeme de sergilenmektedir. Bu nedenle, ziyaretçilerinizin showroom deneyimini geliştirecek doğru beton kaplama veya zemin kaplama ürününü seçmek önemlidir. Özellikle ürünlerin sergilendiği bu şık alanların görsel açıdan uyumlu ve iyi olması gerekir. Müşterilerin ürünleri incelerken gözüne çarpan ve uyumlu görünen her showroom zemin kaplama uygulaması daha iyi bir satışınız da gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Araba, mobilya, teknoloji veya moda vitrini yapıyor olun, teşhir salonunuzun sattığınız ürünü tamamlayan ve onu en iyi şekilde gösteren zemin kaplamasına ihtiyacı vardır. Ayrıca, yoğun yaya trafiğine ve teşhir ürünlerinizin ağır sabit yüküne dayanabilecek döşemeye ihtiyacınız olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, teşhir salonunuz için aşağıdaki döşeme malzemelerini göz önünde bulundurabilirsiniz:

 • Epoksi beton kaplama
 • VCT veya LVT
 • Yüksek performanslı halı
 • Cilalı beton
 • Üretan çimento

Showroom zemin kaplama, sık sık yağ dökülmesi, aletlerin düşmesi, aşınma ve araç hareketlerinden kaynaklanan dara nedeniyle temel betonun zarar görmesini önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda taban betonunun ömrünü uzatır, temizlik ve bakımını kolaylaştırır.

Showroom Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Showroom zemin kaplama birçok açıdan çeşitli yararları sağlamalıdır. Yalnızca aşırı ayak basmasına dayanacak kadar dayanıklı olması, kolay temizlenebilir olması, kaymaması ve sağlık ve güvenlik düzenlemelerine uygun olması değil, aynı zamanda satışta olan malları mükemmel bir şekilde sunması gerekir.

Zeminler, bir müşterinin bir tesise girdiğinde bilinçli veya bilinçsiz olarak ilk fark ettiği şeylerden biridir. Satın almayla ilişkili olarak çevredeki çevreye karşı kanıtlanmış bir duygusal tepki vardır. Renkler ve dekor, hiç kimse farkına varmadan beynin arzuyla bağlantılı kısmıyla doğrudan iletişim kurar, bu da showroom zemin tasarımının dikkatle seçilmesi gerektiği anlamına gelir.

Tüm bunlar, döşeme seçiminin yalnızca başlangıçta harika görünmesinin değil, aynı zamanda yıllarca bozulmamış durumda kalmasının da çok önemli olduğu anlamına gelir. İster araba galerisinde ister motosiklet showroomunda, kamyon ve treyler perakende satış alanında veya başka herhangi bir alanda zemin kaplaması olsun, bu güzel görünümü korumak zor olabilir. Lastikler kalıcı lekelere neden olabilir, derz dolguları kirlenir, düzenli ayak sesi her zaman kir ve pislikle ilişkilendirilir. Tüm bunları gidermek için zahmetli temizlik, cilalama ve cilalama işlemleri zaman alıcı ve maliyetlidir.

Kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan showroom zemin kaplama avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir.

 • Son derece dayanıklıdır, iyi uygulanmış bir epoksi veya benzeri showroom zemin kaplama uzun yıllar boyunca bozulmadan dayanabilir.
 • Gözeneksizdir ve lekelenmeye karşı dirençlidir, arabaların sergilendiği showroom alanlarında lastik izleri, yağ, yakıt sızıntıları ve daha fazlası kolayca yıkanabilir olur. Yani kısa bir işlem ile izler kolaylıkla giderilmektedir.
 • Kaymazlık özelliklerine sahip olma, personele ve halka açık herhangi bir alanda hayati bir unsur olarak karşımıza çıkar. Özellikle ürünler incelenirken kişilerin kayıp düşmesini büyük ölçüde engeller.
 • Kimyasallara, aşındırıcılara ve her türlü temizlik malzemesine karşı dayanıklıdır. Temizlik ve benzeri uygulamalarda yapısında bozulma olmaz ve hijyenik zemin çözümleri sunar.
 • Parlak ve canlı kalır, her satış ortamı için mükemmel bir vitrindir. Aynı zamanda markanızın da kalitesini ve kurumsallığı yansıtan bir zemin hazırlar.
 • Sınırsız renkte ve her türden farklı desen, kesit veya marka gereklilikleri kolayca dahil edilebilir. Düz bir renk istemeyen kuruluşlar için rengarenk desenli zemin kaplaması da yapmak mümkündür. Özellikle farklı bir tasarım amaçlayan kurumların showroom zemin kaplama fikirlerine dahil edilebilir.
 • Temizlemesi kolaydır ve cilalama, cilalama veya cilalama gerektirmez.

 

27 Şubat 2023
449 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?