Polyurea Kaplama
trtrtr

Oda Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Oda Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Evlerde bireyler zemin kaplama seçme konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Evlerde zemin seçimi son derece ve oldukça önemli olan bir noktadır. Kullanılan zemin kaplamaların hangi odaya döşenmesi gerektiği ve hangi zemin kaplama şeklinin odaya daha doğru olduğu seçme konusunda son derece dikkatli olunması gerektiğini gösterir.

Kullanıma uygun olmayan bir parke türünün ya da zemin odaya uygulanması takdirinde oluşacak olan olumsuz sonuçlar daha sonradan fayda vermeyecektir. O yüzden evinize en uygun parke seçimini ya da zemin kaplama çeşidini doğru bir şekilde yapılması için mutlaka bilen birine sormak daha doğru olacaktır.

Oda Zemin Kaplama Çeşitleri

Birçok oda zemini kaplama çeşidi ve seçeneği bulunmaktadır. Önemli olan nokta burada doğru zemin kaplamasını seçebilmektir.

Ahşap Lamine Parke

Ahşap lamine parkeyi evlerinizde kullanabilirsiniz. Kullanımı açısından odalara uygulanabilirliği son derece uygun ve kullanışlıdır. Aynı zamanda da pratik, kolay bir şekilde işlemler yapılır ve uygulanacak olan odanın zeminine uygulanır. Ahşap lamine parkeyi odalarınız da ya da evin herhangi bir zeminine uygulayarak ve ahşap eşyalar ile birlikte hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin kaplama son dönemde çok fazla tercih edilen bir hale gelmiştir. Evlerde ve odalarda kullanılarak son derece kullanışlı bir hale getirilebilir. Yapışkanlık özelliği son derece kuvvetli olduğu için de uygulandığı yüzeyde hemen kurur. Odalarda epoksi zeminin uygulanması sonucunda uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda suya karşı da dayanıklı olduğu için son derece güvenilir bir zemin kaplama türüdür. Birçok epoksi zemin kaplama çeşidi ve seçeneği bulunmaktadır. O yüzden istediğiniz desende ya da farklı renk seçeneklerini seçerek evlerinizde estetik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Homojen Vinil Zemin Kaplama

Bu zemin kaplama türü genel olarak homojen bir yapıdan oluşmaktadır. Renk seçenekleri mevcuttur. Fakat bu zemin kaplamaya desen verilememektedir. Homojen vinil zemin kaplama ev için oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Fakat uygulanma açısından biraz zor bir şekilde uygulanabilmektedir. Aynı zamanda aşınma, yüzeyde çatlama gibi sorunlara anında müdahale eder. Her eve uygun olmakla birlikte genel olarak her odaya uygulanması mümkündür.

Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk zemin kaplamada diğer zemin kaplama türlerinde olduğu gibi evlerde ya da odalarda kullanıma oldukça uygundur. Kauçuk zemin kaplama çeşidi evlere son derece basit bir şekilde uygulanmaktadır. Suya karşı ve alkaliye karşı da oldukça dayanıklı bir zemin çeşididir.

Masif Parke Zemini

Masif parke zemini doğal bir ahşabın sadece şekillendirilerek ve oyularak biçimli bir hale gerilerek yapılan bir zemin çeşididir. Oldukça dayanıklı olup aynı zamanda evlerde ya da odalarda da kullanılmaktadır.

Genel olarak oturma odası, misafir odası veyahut ise çocuk odalarında son derece tercih edilen bir model haline gelmiştir. Bu zemin de suya karşı oldukça dayanıklı bir yapı malzemesinden oluştuğu için güvenilir ve sağlıklıdır. Güvenle bu parke çeşidini alıp her odasına yapabilirsiniz. Oldukça güzel, hoş ve estetik bir görünüm elde ederek evinizi daha iyi bir hala sokabilirsiniz.

 Fayans Zemin

Fayans zemin de son zamanlarda oldukça tercih edilir bir vaziyete gelmiştir. İnsanlar son zamanlarda evlerinde ve odalarında genel olarak bu tür parka ya da fayans zemin kullanmaya başlamıştır. Bu zemin türünün insanlar tarafından çok fazla tercih edilmesinin genel sebebi ise yüzeyinin çok rahat ve kolay bir şekilde temizlenebilmesinden kaynaklanmaktadır. Çok fazla kir toplayan bir zemin türü değildir.

27 Şubat 2023
517 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?