Polyurea Kaplama
trtrtr

Rampa Zemin Kaplamaları Nelerdir?

Rampa Zemin Kaplamaları Nelerdir?

Günümüzde gün içerisinde birçok yerde kaza meydana gelmektedir ve bu kazalar genel anlamda engellenememektedir Genel olarak kazaların meydana gelme sebebi yolun ve gidilen rampaların kaygan olmasından kaynaklanan bir sorundan dolayıdır.

Bu sorunların aşılabilmesi ve kazaların olmaması için gereken önlemlerin alınması gerekmektedir. Kazaların meydana gelmemesi için ve trafik yoğunluğunun oluşmaması için rampaların kayganlığının giderilmesi gerekmektedir. Bu da ancak yollara kaygan olmayan rampaların yapılması sonucunda meydana gelebilecek kazaların önüne geçilmiş olur.

Kaygan olmayan rampa zemin kaplamaları kullanılarak yollar daha düzgün ve sağlam bir şekilde yapılarak kazalar engellenmiş ve rampalar daha düzgün bir vaziyete gelmiş olur. Böylece de sorun da ortadan kalkmış olur.

Kaygan Olmayan Epoksi Rampa Zemin

Bu kaygan olmayan rampa epoksi zemin daha çok düzgün yapıda olmayan rampaları düzeltmek ve daha estetik bir hale getirmek amacıyla kullanılan, tercih edilen bir rampa zemin türüdür. Aynı zamanda rampaların eğimlerini de düzelterek yolda giden arabalar için kaza sorununu da ortadan kaldırmış olur.

Bu zemin türü genel olarak aşınmaya müsait olan ve kaygan rampaların yüzeyinde meydana gelen çatlakları sorunları gideren bir epoksi zemin uygulamasıdır. Son derece dayanıklı ve sağlam olduğu için de kullanım açısından da uygun olduğu için kullanılan bir malzemedir.  Trafik sorunlarının giderilmesi için ve trafiğin genel manada çok olduğu alanlardaki rampalarda kullanılır.

Epoksi zemin rampa zemin türü kaygan rampalarda kullanılarak kayganlığı ya ortadan kaldırır ya da minimum seviyeye getirmektedir. Bu epoksi zemin türünde her renk uygulanmamaktadır. Genel olarak beyaz, gri, mavi ve siyah renkler ağırlıklı olmak üzere kullanılmaktadır. Rampa yüzeyler iyice temizlendikten sonra rampa yüzeyinde uygulanmaktadır. Mala yardımıyla ustalar yollarda bu zemin türünü kullanarak çok iyi bir işçilik ortaya koymaktadır.

Poliüretan Rampa Zemin Kaplama

Poliüretan epoksi rampa zemin kaplaması oldukça maliyetli bir iş  olup çok fazla tercih edilse bile çok zaman gerektiren bir iştir. Parlak ve mat olmak üzere iki farklı seçenekte uygulanabilen bir zemin türüdür. Rampa alanlarda kullanılacağı için güneş ışınlarına karşı ve suya karşı son derece dayanıklıdır. O yüzden de bu zemin türünü kullanan çok sayıda insan bulunmaktadır.  Kolay bir şekilde temizlenebilen fakat hassas bir yapıda olduğu için dikkat edilmesi gerekir.

Poliüretan Rampa Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

 

  • Alkali bir yapıda olduğu için ve aynı zamanda da çok esnek olduğu için son derece dayanıklı bir malzeme türüdür.
  • Her türlü aşınma ve çatlağa karşı oldukça pratik bir şekilde sorunu ortadan kaldırmaktadır.
  • Su geçirmez özelliği olduğundan dolayı da güvenilir bir şekilde kullanılmakta ve tercih edilmektedir.
  • En çok tercih edilme sebeplerinden biri de genel olarak ekonomik açıdan çok uygun olmasıdır.

 

Monta Rampa Zemin

Bu zemin türü de daha çok hayvancılıkla uğraşan insanların kullandığı ve tercih ettiği bir zemin türü olup çok kullanışlı bir rampa zemin türüdür. Ahırlarda eğilimli alanlardaki rampayı düzeltmek amacıyla kullanılan bir malzeme türüdür.

Yollar, bisiklet yolları ve yokuşları daha düzgün bir hale getirerek araçların daha düzgün bir şekilde gitmesini sağlayarak hem kazaları hem de insanların bisiklet yollarında bisikletlerini düşmeden kullanabilmeleri açısından oldukça uygun ve etkili bir yöntemdir.  Son zamanların en büyük trendi haline gelmiştir.

Kolay ve pratik bir şekilde zemine uygulanır. İnsanların yolda giderken rampalarda zorlanması yerine daha kolay bir şekilde yürüyebilmesini sağladığından dolayı monta rampa tercih edilip uygulanır.

 

27 Şubat 2023
898 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?