Polyurea Kaplama
trtrtr

Epoksi Antistatik Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi Antistatik Zemin Kaplama Nedir?

 Artık günümüzde epoksi zemin kaplama oldukça popüler bir kavram haline gelmiştir. Ve insanlar da bu zemin kaplama çeşitlerine yönelerek birçok alanda tercih etmeye başlamıştır.

Oldukça modern bir görüntü oluşturan anti plastik zemin kaplama modeli gündemde son derece yerini korumaktadır. Anti plastik zemin kaplamada daha günümüzde birçok alanda kullanabildiği gibi özellikle sadece bir alan için üretilen zemin türleri arasına da girmektedir. Çok değişik yerlerde kullanılan anti plastik zeminler evlerde kullanabildiği gibi aynı zamanda da ofis ortamlarında da tercih edilen bir model haline gelmiştir. Bu yüzden de trendler arasına girerek zemin türü üst seviyelere kadar çıkmıştır.

Epoksi Antistatik Zemin Kullanım Alanları

Epoksi antistatik zemin kaplamalarının kullanım alanlarına bakacak olur isek kapalı alanların tercih edilebildiği gibi açık alanlar da tercihler arasında vardır. Kapalı alan olarak günlük kullanım açısından evlerde, fabrikalarda, iş sektörlerinde( firma, şirket ve ofis gibi alanlarda) daha çok uygulanmakta ve tercih edilmektedir.  Aynı zamanda da herhangi olabilecek bir aşınmaya karşı da son derece dayanıklı ve sağlam bir zemin türüdür.

Siz de bu anti plastik zemin türünü istediğiniz alanlarda ve zeminlerde kullanarak değişik bir görüntü elde etme şansını kazanabilirsiniz. Oluşabilecek çatlak ve hasarlara karşı son derece hassas bir ürün olup bakımı ve onarımı çok basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Oldukça etkili bir malzeme türü olduğundan dolayı ve maliyet açısından da oldukça düşük olduğu için kişiler tarafından çok fazla tercih edilen bir modeldir.  Antistatik zemin kaplama yapılmadan önce yine diğer zemin türlerinde yapılan işlemler gibi olup işlemin ekili ve dayanıklı bir biçimde yapılabilmesi açısından zemin iyi bir şekilde temizlenmiş olması gerekmektedir.  Anti plastik diğer zemin türlerine göre daha kolay temizlenebilir gibi gözükse de aslında baktığımız zaman anti plastik zemine zarar verebileceğinden dolayı zeminin temizlenirken mutlaka çok hassas bir şekilde ve yavaş bir şekilde temizlenmelidir.

Çünkü kolay aşınabilen ve yıpranabilen bir yapısı vardır.  Diğer zemin türlerinde zemini temizlerken cilalamama sıkıntısının olduğu gibi bu zemin türünde o sorun yoktur. Fakat en ufak leke bile belli olacaktır.  Aynı zamanda zemine uygulanan kuvvet ne kadar büyük olursa olsun bu zemin türü sağlam ve dayanıklı olduğu için sorun olmayacaktır.

Evlerde ya da ofislerde bu zemin türünü kullanarak önceki zemin türünü değiştirerek oturduğunuz alanı ya da kullandığınız yeri daha farklı, ferah bir yere çevirebilme şansına sahipsiniz. Bu zemin türü mala yardımıyla kolay bir şekilde uygulanabilen bir zemin türüdür. Mala yardımıyla astar yapıldıktan sonra katın üstüne anti plastik zemin uygulanır ve kuruması beklenir. Hemen kurusa da iyice yayılıp dağılması için beklenmesi daha iyi sonuçlar verecektir.

Antistatik PVC Zemin Kaplama

Kullanım açısından son derece uygun bir zemin türü olup aynı zamanda genel olarak her alanda kullanabilmesi açısından tercih edilmekte olan bir zemin türüdür. Esnek ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kapalı alanlarda daha çok tercih edildiği için genellikle hastane, fabrika, sağlık ocağı ya da sağlık kabini gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Kalabalık insanların olduğu yerlerde bu zemin türü vardır. Zemini olduğundan daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşturan bir malzemedir.  Birçok renk seçeneği ve deseni mevcuttur.  Her tür renk ve deseni kullanarak istediğiniz alanlarda uygulayabilirsiniz.  İçinde statik yönde bir elektrik malzemesi olduğu için çevreye zarar veren bir yapıya sahip olduğundan çok fazla kullanılmamalıdır.

27 Şubat 2023
137 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?