Polyurea Kaplama
trtrtr

Süs Havuzu Su Yalıtımı

Süs Havuzu Su Yalıtımı

Süs havuzu su yalıtımı, havuzlarda su yalıtımının tam anlamıyla sağlanabilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Havuzlarda su yalıtımı, yüzme havuzu ve süs havuzu olmak üzere iki farklı çeşitte olmaktadır. Yüzme havuzlarında sağlık açısından suyun dezenfekte edilmesi oldukça maliyetli bir işlemdir. Bu anlamda su yalıtımı bu alanlar için daha farklı anlam ifade etmektedir.

Havuzların büyüklüğü su yalıtımı için doğrudan etki eden bir durumdur. Süs havuzlarının boyutu yüzme havuzlarından daha küçük olmaktadır. Bu da maliyet açısından daha olumlu etki sağlayan bir durumdur. Süs havuzlarında maliyetleri belirleyen diğer bazı durumlar da yer almaktadır. Yapılan çalışmadan daha verimli sonuç almak isteyenlerin kaliteyi ön planda tutmaları gerekmektedir.

Süs Havuzu Su Yalıtımı Neden Yapılır?

Süs havuzu su yalıtımı yaptırmanın en temel nedeni su kaçağının engellenmesidir. Önemli bir dekorasyon unsuru olarak göze çarpan süs havuzları, hijyen açısından da sürekli bakım gerektiren bir öğedir. Bu havuzların yosun tutmasının önüne geçmek havuzların güzel görünüşünün sürdürülebilir olması açısından dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Yalıtımın yapılmasının ardından hem süs havuzlarında hem de yüzme havuzlarında su kaybını önlemek adına havuzlar fayans ile kaplanır. Bunun yanında dekorasyonun tam anlamıyla sağlanabilmesi açısından havuza ışıklandırmalar da yapılabilir. Süs havuzu su yalıtımı işleminin ışığa karşı da dayanıklı olması da üzerinde durulması gereken işlemlerden biridir.

Bütün detaylara dikkat edilerek yapılan su yalıtımı işlemi, süs havuzu kullanılan ortamın daha estetik ve dekor açısından daha dikkat çekici olmasını sağlayacaktır. Bunun yanında bakteri üretme ve yosun tutma gibi konularda da ayrı bir avantaj sağlar.

Süs Havuzu Kullanım Alanları

Süs havuzları sitelerin ve villaların belli başlı noktalarında yer alabildiği gibi yaşanılan şehrinde yine belli noktalarında dekorasyon sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Diğer yandan bazı otellerin girişleri ve iş yerleri içerisinde yer alan bazı bölümlerde bu havuzlarla karşılaşmak mümkündür. Sorunsuz bir süs havuzu kullanımı için süs havuzu su yalıtımı mutlaka yapılmış olmalıdır.

Süs Havuzu Polyurea Su Yalıtımı

Süs havuzlarının su sızdırarak daha tehlikeli bir hal alması engellemek ve dış yapılarını korumak için su yalıtımının yaptırılması gerekmektedir. Diğer yandan süs havuzundaki elektrik bağlantıları da su yalıtımına karşı daha korunaklı hale getirilmelidir. Bu işlem de ancak etkili bir su yalıtımı ile mümkün olmaktadır.

Süs havuzu su yalıtımı işleminin maksimum seviyede sağlanabilmesi için polyurea su yalıtımı ayrı bir öneme sahiptir. Polyurea yapıyı koruyarak su yalıtımının %100 bir şekilde yapılabilmesini sağlar. Polyurea kaplama fiyat performansı açısından oldukça uygun olduğu gibi geniş renk seçeneği ile kullanıcılarına farklı avantajlar sunmaktadır.

Süs havuzlarında sıklıkla kullanılan polyurea su yalıtım kaplamaları sprey püskürtme yöntemiyle uygulanmaktadır. Yapılan bu işlemler ek bir yere gerek kalmadan havuzun bütün bölümleri tamamen kapatılmış olacaktır. Polyurea su yalıtımının tercih edilmesinin en büyük nedeni yalıtımın tam anlamıyla sağlanması ve işlemin kolay bir şekilde uygulanabilmesidir.

Konaklama alanlarının, şehirlerin, turistik bölgelerin vazgeçilmezlerinden biri olan süs havuzları dekorasyonun önemli bir parçası olmasının yanında sürekli kendine yeni bir alan oluşturmaktadır. İsteğe bağlı olarak süs havuzları daha da dekoratif hale getirilebilmektedir. Havuzlarda yapılan her bir çalışma fiyatlar üzerinde de belirleyici olacaktır.

Süs havuzu su yalıtımı yapılırken işini doğru ve profesyonel bir firma üzerinde hizmet almak oldukça önemlidir. Son teknoloji kullanılarak en modern tasarımlarla oluşturulan süs havuzları daha uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlayacaktır. Bu da hem maliyet açısından hem de zaman açısından büyük kayıpların yaşanmasının önüne geçecektir.

27 Şubat 2023
538 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?