Polyurea Kaplama
trtrtr

Polyurea Kaplama Ve Uygulama

Polyurea Kaplama Ve Uygulama

Polyurea kaplama genel olarak bütün yüzeylerde uygulanabilir olup iki bileşenli ve aynı zamanda da sprey şeklinde kullanılan bir kaplama türüdür. Uygulandığı alanlara sprey şeklinde uygulanarak yapılmaktadır.

 Kat olarak ince de kalın bir şekilde de uygulanabilmektedir. Yapılan yüzeylerde genellikle çabuk kuruduğu görülmüştür. Bu yüzden de bu zemin türü sprey şeklinde uygulanırken etraf da çok batmamaktadır. Polyurea kaplama kendi kaplama sistemine göre özel olarak üretilmiş bir makine ile yüzeye sıkılıp uygulanmaktadır.

Özellikle de evlerde ya da ofislerde su yalıtımı ve ısı yalıtımında kullanılıp tercih edilmekle kalmaz. Daha birçok alanda kullanılır ve kullanılması da tavsiye edilen bir ürün haline gelmiştir. Polyurea kullanıldığı alana göre değişkenlik gösterip farklı renk ve desenlerle de uygulanabilir bir özelliğe sahip bir malzeme türüdür. Suya karşı da dayanıklılığı da oldukça etkilidir. Aynı zamanda zemine uygulanan darbelere karşı oldukça kuvvetli ve dayanıklıdır.

Polyurea Kaplamasının Avantajlı Durumları Nelerdir?

Polyurea kaplamanın göründüğünden çok daha fazla avantajlı durumları vardır. Polyurea kaplama türünün avantajlarına bakacak olur isek:

 • Polyurea kaplama göründüğünden çok daha kullanışlı ve estetik bir görünüme sahiptir.
 • Polyurea kaplama diğer kaplama türlerine göre sprey şeklinde yapıldığı için çok daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.
 • Polyurea kaplama sprey şeklinde yüzeye uygulandığından dolayı çok pratik bir şekilde uygulanır. Aynı zamanda da bu zemin kaplama türünün çok çabuk kuruma özelliği vardır.
 • İki bileşenli bir yapıya sahip olduğundan dolayı oldukça dayanıklı bir mekân zemini için uygundur.
 • Bireylerin çok fazla tercih ettiği ve kullandığı bir zemin türüdür.
 • Zemin türü açısından her zemine uygulanabilme özelliğine sahiptir.
 • Geçekleşebilecek aşınma, çatlak yüzeylerdeki gözenekleri iyi bir şekilde doldurur ve kapatır.
 • Dış mekânlarda da uygulanabildiği için aynı zamanda güneş ışınlarına karşı da oldukça etkilidir.
 • Genellikle birçok alanda kullanıldığı gibi en çok tercih edildiği alanlar ise su yalıtımı ve ısı yalıtımıdır. Bu alanlarda çok kullanılır.
 • Aynı zamanda araçlarda ve kasa kaplamalarında da kullanılmakla olup kullanıldığı alanları sağlamlaştırma özelliğine sahip bir zemin türüdür.
 • Yüzeyde uygulanacak herhangi bir darbe sonucunda bile dayanıklıdır. Asla deforme olmayan ve eskimeyen bir görünüme sahiptir.
 • Çoğunlukla hem kullanım açısından hem de raf ömrü açısından uzun ömürlü bir üründür.
 
Fotoğraf Galerisi

Polyurea Kaplama Uygulama Alanları Neresidir?

Polyurea genel anlamda bütün yüzeylere uygulanabilmektedir. Aynı zamanda da hem iç mekân hem de dış mekân zemin tasarımlarında kullanılmaktadır. Birçok alanda kullanabilir ve birçok renk seçenekleri mevcuttur. Kullanıldığı alanlara bakacak olur isek eğer, daha çok iç mekân olarak hastane, fabrika, ev, ofis gibi alanlarda kullanılır iken dış mekân olarak baktığımız zaman ise otopark, teras zemini ve havuzlarda kullanılmakta olup son derece güvenilir bir uygulama türüdür.

 
Sıkça Sorulanlar
 
Polyurea Kaplama Nedir?
 

Polyurea Kaplama üstün darbe ve hava mukavemetlerine dayanıklı zeminlere püskrtme yolu ile uygulanan ve 4 ila 12 saniyede kürleşen malzemedir.

 

Polyurea Kaplama Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Polyurea kaplama yapabilmek için diğer zeminlerde olduğu gibi ilk öncelikle polyurea kaplama yapılacak zeminin kir, toz ve pislikten mutlaka arındırılmış bir hale getirilmesi gerekmektedir. Uygulanacak zeminin mutlaka aşınmış ve zarar görmüş yüzeyler onarılmış bir hale getirilmesi gerekir.

 Her şey bittikten ve yüzey üzerinde yapılması gereken bütün işlemler bittikten sonra zemin güzel bir şekilde polyurea makinası ile düz bir hale getirilir. Yüzey düz bir hale getirildikten sonra yüzeyde astarlama işlemi uygulanmaktadır.

 Sonra ise polyurea kaplama için hazırlanmış özel makine ile birlikte yüzeye polyurea kaplama uygulanmaktadır.  Bu uygulama yapılsa bile çok hassas yapıda bir ürün olduğu için genel olarak çok çabuk yıpranmaktadır.

 
Aktif Kampanyalar
 
Polyurea Zemin Ve Duvar Kaplamaları
Alanında Uzman Kadromuzla Sizlere Profesyonel Hizmet Sunmaktayız.

 

 

Bize Sorabilirsiniz

18 Haziran 2016
4.926 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?