Polyurea Kaplama
trtrtr

Bina Perde Su Yalıtımı Nedir?

Bina Perde Su Yalıtımı Nedir?

Bina perde su yalıtımları günümüzde son derecede tercih edilip aynı zamanda yapım aşamalarının düzgün olması gereken bir su yalıtım türüdür. Bina perde su yalıtımları genel olarak dikkat edilmesi gereken ilk nokta binaların temeline bakılması gerekmektedir.

Burada önemli olan kilit nokta bu işlemlerin yapılabilmesi için yüksek çözünürde kaliteli malzemelerin kullanılması, kaliteli düzgün çalışanların olması ve ne kadar sürede biteceğidir. Bina perde su yalıtımının yapım aşamaları çok zor ve emek isteyen bir süreçtir. Çok kısa sürede bitmeyeceğinden dolayı da hataya kesinlikle yer verilmemesi gerekir.

Ve çok dikkatli bir şekilde işlemlerin sırayla yapılması gerekmektedir. Binaların temelinin dayanıklı ve sağlam bir hal alması için genel olarak bina perde su yalıtımı uygulanmaktadır. Binalara bina perde su yalıtımı uygulanarak gereken ısı yöntemlerinin uygulanması yönünden hem de binaların temelinde beton genel olarak işlev gördüğü için uygulanması doğru olan bir yöntem olacaktır.

Bina perde su yalıtımları iyi bir şekilde yapılmaz ise daha sonra binalarda sorun yaşanmaya devam edilecektir. Binaların sağlamlığı açısından ve insan sağlığı için bina perde su yalıtımı her binada olması gereken, her insanın yaptırması genel olarak şart olan bir yöntem türüdür.

Bina Perde Su Yalıtımı Nasıl Uygulanır?

Bina perde su yalıtımı binalarda oldukça kullanışlı bir etkiye sahiptir. Son derece kullanışlı olan bina perde su yalıtımı genel olarak dayanıklı bir yapıya sahiptir. Temel perde su yalıtımının yapılabilmesi için öncelikli olarak binaların temelin atılması gerekmektedir. Daha sonra ise binaya perde yöntemi uygulanmaktadır.

Bina perde su yalıtımında genel olarak kullanılan yöntem poliüretan spreyin kullanılarak yapılması ile oluşmaktadır. Poliüretan sprey kullanılarak binalarda perde su yalıtımı en uygun şekilde tamamlanmaktadır. Son derece etkili ve aynı zamanda da kullanım açısından uzun ömürlü bir yapıya sahip su yalıtımıdır.

Bina Perde Su Yalıtımında Temelde Su İzolasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Bina perde su yalıtımında temel su izolasyonu büyük önem taşımaktadır. Binaların altındaki kanalizasyon sularının binayı çürütmesini ve hasar vermesini önlemek amacıyla yerin altına yani binanın temeline su izolasyonu uygulanmaktadır.

Böylece binalar daha sağlam bir hale gelerek betonların çürümesini ve zarar görmesini önleyen bir yalıtım sistemi modelidir.  Bu su yalıtım modelinde kullanılan malzemelerin kaliteliği ve yalıtımı gerçekleştiren işçilik kalitesi de çok önemlidir. İnsan sağlığına uygun malzemeler kullanarak suyun yükseldiği yere kadar su yalıtımı uygulanmalıdır.

Bina Perde Su Yalıtımı Çeşitleri

 

Bina perde su yalıtımlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bina perde su yalıtımı çeşitlerine bakacak olur isek eğer,

1.Perde ve duvar ısı yalıtımı

Bu yöntem daha çok bina altlarında kullanılmaya başlanmış bir modeldir. Oldukça aktif bir şekilde kullanıp tercih edilen bir modeldir. Aynı zamanda da genellikle otoparklarda tercih edilir. Hem kapalı hem de açık otoparklarda kullanılır.

2.Temel su ve ısı yalıtımı

Temel su ve ısı yalıtımı genel olarak membran çalışmalarıyla yapılabilmektedir. Ya temelin zeminine ya da zemin altına beton dökülerek uygulanan bir ısı yalıtım türüdür. Yapılacak işlemlerde uygulanan malzemelerin ve kullanılan betonun kalitesi son derece önemlidir.

  1. Drenaj Çalışması

Binalarda uygulanan ya da binanın etrafına uygulanacak olan drenaj hattı sayesinde genel olarak su sorunu çözülmektedir. Su yalıtımı yapılsa bile zamanla hasar alacaktır. En etkili çözümlerden biridir.

4.Bohçalama Çalışması

Bohçalama su yalıtımı sayesinde binaya su girmemesi sağlanarak su yalıtımı uygulanmış ve sağlanmış olur. Bu da çok sık kullanılan bir su yalıtım çeşididir.

27 Şubat 2023
425 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?