Polyurea Kaplama
trtrtr

Polyurea Tekne Kaplama

Polyurea Tekne Kaplama

Polyurea tekne kaplama, tekne ve gemi kaplamasında yüksek güvenlikli kaplama imkanı sunması dolayısıyla sıklıkla yapılan bir işlemdir. Deniz yalıtımının sağlanması için su yalıtımının yapılması büyük önem arz etmektedir. Bundan dolayı kaplama işleminin en güvenilir yollar aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Tekne kaplama işlemi ile birlikte su yalıtımı da sorunsuz bir şekilde yapılmış olacaktır.

Teknelerin dış yüzeylerinin güçlü koruma özelliğine sahip kaplama malzemesi kullanılarak kaplanması sebebiyle polyurea kaplamalarına duyulan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır. Polyurea kaplamaların sağlık açısından sorun teşkil etmemesi onun en çok tercih edilen kaplama malzemesi olmasını sağlamaktadır.

Denizcilik alanında yüksek performans ve kalite, korumanın tam anlamıyla sağlanabilmesi için oldukça önemlidir. Sprey kaplamalar bu anlamda teknelerin dış yüzeylerini her türlü dış etkene karşı daha dirençli hale getirecektir. Diğer yandan polyurea kaplamalar ahşap ve metal yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Polyurea Sprey Teknelerde Neden Kullanılır?

Tekne kaplamalarında polyurea sprey kullanımının pek çok nedeni vardır. Bu nedenlerin başında yalıtım konusunda maksimum performans sağlaması gelmektedir. Sprey olarak polyurea tekne kaplama;

  • Su izolasyonun mükemmel bir şekilde yapılmasını sağlar.
  • Dikey ya da yatay uygulanabilir olma özelliğine sahiptir.
  • Uygulaması son derece hızlı ve güvenilirdir.
  • Yüksek düzeyde esneklik sağlamasının yanında aynı zamanda aşınmaya karşı da son derece dayanıklıdır.
  • Ahşap, çelik ve alüminyum gibi hemen her yüzeyde uygulanabilir olma özelliği taşımaktadır.

Polyurea Kaplama Kullanım Alanları

Polyurea birçok farklı yerde kullanılabilir olma özelliği taşıyan yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir. Kaplama işlemlerini sorunsuz bir şekilde sağlıyor olması en çok tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Isı yalıtımı ve su yalıtımı gibi izolasyon sağlanmak durumunda olan yerlerde olumlu etkiler oluşturmaktadır.

Zemin ve duvar gibi yüzeylerde kullanılmasının yanında deniz araçlarının kaplamasında da sıklıkla tercih edilen bir kaplama çeşidi olmaktadır. Polyurea’nın kolay uygulanabilir ve olması sebebiyle zamandan da büyük ölçüde tasarruf etmeyi sağlayacaktır.

Polyurea Tekne Kaplama İşlemi

Polyurea tekne kaplama işlemi teknelerde koruma ve dayanıklılık sağlamasının yanında aynı zamanda teknelerin şık bir görünüm kazanmalarına da yardımcı olur. Kaplama işleminin başarılı bir şekilde uygulanmasının ardından tekne eskisine nazaran çok daha hoş bir görünüm kazanacaktır. Bundan dolayı polyurea kaplamalar çok fonksiyonlu kaplama işlemi sağlamaktadır.

Polyurea Tekne Kaplama Fiyatları

Son zamanlarda tekne kaplamalarında en çok kullanılan kaplama malzemesi olarak bilinen polyurea tekne kaplama fiyatlarının en kadar olduğu da en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Tekne kaplamalarının fiyat aralıkları satışı gerçekleştiren firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Bu tür yapılan kaplamalarda yüksek fiyatlarla karşılaşma ihtimali oldukça azdır.

Uygun fiyatlarla yapılan tekne kaplamaları yapılan çalışmada maksimum performans almayı sağlayacağı gibi aşınmaya karşı da muhteşem bir direnç sağlayacaktır. Tekne kaplama ihtiyaçları için bütçeyi zorlamadan bu ihtiyacı kolayca karşılamak mümkün olacaktır.

Polyurea Tekne Kaplama Avantajları

Polyurea tekne kaplama her yönlüyle oldukça avantaj sağlayan bir kaplama işlemidir. İleri bir teknoloji kullanılarak üretilen polyurea kaplama malzemeleri teknelerdeki yalıtım seviyesini maksimum seviyeye taşıyacaktır. Deniz tuzu zamanla tekne ve gemi gibi deniz araçlarının çürümesine sebebiyet verebilecektir.

Denizlerde bulunan aşırı tuz miktarı deniz araçlarında aşınmaya bağlı çürümeler meydana getirebilecektir. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına tekne kaplamalarının polyurea sprey ile yapılması büyük önem arz etmektedir. Böylelikle deniz tuzunun olumsuz etkileri kolay ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırılabilecektir.

Polyurea tekne kaplama sahip olduğu esnek yapısıyla birlikte oldukça etkili bir kaplama işlemidir. Kullanıldığı hemen her alanda yüksek dayanıklılık ve koruma sağlayan bu uygulama hem zamandan hem de paradan büyük ölçüde tasarruf etmeyi sağlayacaktır.

 

27 Şubat 2023
118 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?